Aktuális hírek
Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola2 days ago
Feledhetetlen pillanatok: Elbúcsúztak végzős nyolcadikosaink az Assisi Szent Ferenc Általános Iskolában
A mögöttünk hagyott napok az ünneplésről, a háláról és a meghitt pillanatokról szóltak iskolánkban. Nyolcadikos tanulóink elérkeztek egy fontos mérföldkőhöz: ünnepélyes rendezvénysorozat keretében vettek búcsút az Assisi Szent Ferenc Általános Iskola közösségétől, tanáraiktól és az iskola minden dolgozójától.
A programok egyszerre voltak meghatóak és örömteliek, méltó lezárásaként az itt eltöltött nyolc évnek.
Hála, versek és önfeledt tánc a banketten
A búcsúzás egy szívmelengető bankettel vette kezdetét, ahol diákjaink szívhez szóló műsorral készültek. Gyönyörű versekkel és közös énekekkel idézték fel az általános iskolás évek legszebb emlékeit. A búcsúzó gondolatok mellett a diákok kifejezték mély hálájukat pedagógusaiknak és az iskola munkatársainak, akik az évek során szeretettel és türelemmel nevelték, támogatták őket.
A köszönetnyilvánítás legmeghatóbb pillanatai mégis azok voltak, amikor a végzősök szüleik felé fordultak: őszinte szavakkal köszönték meg édesanyjuknak és édesapjuknak a végtelen támogatást.
A hivatalos részt egy hagyományos, dallamos szerenád, majd egy jó hangulatú közös vacsora követte, ahol a diákok, szülők és pedagógusok együtt elevenítették fel a legkedvesebb sztorikat. Az estét önfeledt tánc és vidámság zárta, ahol a parketté lett a főszerep.
Szentmise és a tarisznyák megáldása Szögligeten
A vidám ünneplést követő napon a lelki feltöltődésé és az útravalóé volt a főszerep. A szögligeti római katolikus templom falai között gyűltünk össze, ahol ünnepi szentmise keretében került sor a tarisznyák megáldására.
A szentmisét Gyarmati Valentin tisztelendő atya celebrálta, aki útravaló gondolataival, atyai jótanácsaival lelkileg is megerősítette és bátorította a fiatalokat. Végtelenül hálásak vagyunk, hogy végzős diákjaink Isten áldásával, a templom megszentelt falai közül indulhattak útnak azon a göröngyös, de kétségkívül gyönyörű úton, amely most előttük áll. Ez a lelki útravaló örök iránytűként szolgál majd számukra az életben.
Elérkezett a búcsú: Ünnepélyes ballagás
A feledhetetlen napok sorát a legfontosabb esemény, a hivatalos ballagás koronázta meg. A feldíszített iskola folyosóin utoljára végigsétáló nyolcadikosok vállán már ott pihent a megáldott tarisznya, szívükben a sok szép emlékkel, kezükben a búcsú virágaival. Ezzel a megható ünnepséggel diákjaink hivatalosan is lezárták életük egy meghatározó fejezetét, hogy büszke "ferences" öregdiákként léphessenek át a középiskola kapuján.
Kiáradó hálával köszönjük a szülőknek, diákjainknak, pedagógusoknak, Valentin atyának és mindenkinek, aki segített abban, hogy ezek a napok valóban feledhetetlenek és méltóak legyenek!
Kívánunk végzős nyolcadikosainknak sok sikert, kitartást és Isten gazdag áldását az előttük álló útra! Legyetek büszkék a gyökereitekre, és repüljetek bátran a céljaitok felé! 🙏
A mögöttünk hagyott napok az ünneplésről, a háláról és a meghitt pillanatokról szóltak iskolánkban. Nyolcadikos tanulóink elérkeztek egy fontos mérföldkőhöz: ünnepélyes rendezvénysorozat keretében vettek búcsút az Assisi Szent Ferenc Általános Iskola közösségétől, tanáraiktól és az iskola minden dolgozójától.
A programok egyszerre voltak meghatóak és örömteliek, méltó lezárásaként az itt eltöltött nyolc évnek.
Hála, versek és önfeledt tánc a banketten
A búcsúzás egy szívmelengető bankettel vette kezdetét, ahol diákjaink szívhez szóló műsorral készültek. Gyönyörű versekkel és közös énekekkel idézték fel az általános iskolás évek legszebb emlékeit. A búcsúzó gondolatok mellett a diákok kifejezték mély hálájukat pedagógusaiknak és az iskola munkatársainak, akik az évek során szeretettel és türelemmel nevelték, támogatták őket.
A köszönetnyilvánítás legmeghatóbb pillanatai mégis azok voltak, amikor a végzősök szüleik felé fordultak: őszinte szavakkal köszönték meg édesanyjuknak és édesapjuknak a végtelen támogatást.
A hivatalos részt egy hagyományos, dallamos szerenád, majd egy jó hangulatú közös vacsora követte, ahol a diákok, szülők és pedagógusok együtt elevenítették fel a legkedvesebb sztorikat. Az estét önfeledt tánc és vidámság zárta, ahol a parketté lett a főszerep.
Szentmise és a tarisznyák megáldása Szögligeten
A vidám ünneplést követő napon a lelki feltöltődésé és az útravalóé volt a főszerep. A szögligeti római katolikus templom falai között gyűltünk össze, ahol ünnepi szentmise keretében került sor a tarisznyák megáldására.
A szentmisét Gyarmati Valentin tisztelendő atya celebrálta, aki útravaló gondolataival, atyai jótanácsaival lelkileg is megerősítette és bátorította a fiatalokat. Végtelenül hálásak vagyunk, hogy végzős diákjaink Isten áldásával, a templom megszentelt falai közül indulhattak útnak azon a göröngyös, de kétségkívül gyönyörű úton, amely most előttük áll. Ez a lelki útravaló örök iránytűként szolgál majd számukra az életben.
Elérkezett a búcsú: Ünnepélyes ballagás
A feledhetetlen napok sorát a legfontosabb esemény, a hivatalos ballagás koronázta meg. A feldíszített iskola folyosóin utoljára végigsétáló nyolcadikosok vállán már ott pihent a megáldott tarisznya, szívükben a sok szép emlékkel, kezükben a búcsú virágaival. Ezzel a megható ünnepséggel diákjaink hivatalosan is lezárták életük egy meghatározó fejezetét, hogy büszke "ferences" öregdiákként léphessenek át a középiskola kapuján.
Kiáradó hálával köszönjük a szülőknek, diákjainknak, pedagógusoknak, Valentin atyának és mindenkinek, aki segített abban, hogy ezek a napok valóban feledhetetlenek és méltóak legyenek!
Kívánunk végzős nyolcadikosainknak sok sikert, kitartást és Isten gazdag áldását az előttük álló útra! Legyetek büszkék a gyökereitekre, és repüljetek bátran a céljaitok felé! 🙏
Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola2 weeks ago
Érseki kitüntetést kapott 8. osztályos tanulónk
Bálint Béla Ákos végzős diákunk az idei tanév végén érseki kitüntetésben részesült. Ez a díj az iskolaévek alatt tanúsított példamutató magatartásának, szorgalmának, keresztény értékrendjének és közösségi szerepvállalásának a méltatása.
Az elismerés gyönyörű lezárása az általános iskolai időszaknak, és biztos alap a középiskolai tanulmányai megkezdéséhez.
Szívből gratulálunk tanulónknak, a családjának és a pedagógusoknak, akik kísérték ezen az úton! Életére és jövőbeli terveire Isten bőséges áldását kérjük!
Bálint Béla Ákos végzős diákunk az idei tanév végén érseki kitüntetésben részesült. Ez a díj az iskolaévek alatt tanúsított példamutató magatartásának, szorgalmának, keresztény értékrendjének és közösségi szerepvállalásának a méltatása.
Az elismerés gyönyörű lezárása az általános iskolai időszaknak, és biztos alap a középiskolai tanulmányai megkezdéséhez.
Szívből gratulálunk tanulónknak, a családjának és a pedagógusoknak, akik kísérték ezen az úton! Életére és jövőbeli terveire Isten bőséges áldását kérjük!
Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola3 weeks ago
✨ Ragyogó tehetségek, felejthetetlen pillanatok: Lezajlott a Kisművészek Gálája!
Június 5-én elérkezett az év egyik várt eseménye, a Kisművészek Gálája. Ahogy Pablo Picasso mondta: „Minden gyermek művésznek születik.” Ezen a délutánon pedig mindannyian tanúi lehettünk annak, hogyan bontogatják szárnyaikat iskolánk diákjai.
Az elmúlt hónapok kitartó munkája, a rengeteg gyakorlás, a dallamok, versek és tánclépések mind életre keltek a színpadon. Egy igazán sokszínű, érzelmes és dinamikus műsort láthatott a közönség, ahol a különböző művészeti ágak és a sport tökéletes összhangban váltották egymást:
Gyönyörű kalocsai néptáncot láthattunk, a fülbemászó népdalok pedig furulyaszón, szolfézsos kánonokon, valamint az alsós és felsős énekkar fegyelmezett, tiszta csengésű előadásain keresztül varázsolták el a színpadot.
Színjátékos növendékeink három produkcióval is készültek. Megnézhettük A büszke tölgyfa című jelenetet, megelevenedtek A brémai muzsikusok, és egy görög monda nyomán Parisz ítéletének izgalmas történetébe is betekintést nyerhettünk.
Lélekemelő pillanatokat szereztek azok a szavalók, akik 19. századi hazafias költészetünk, valamint Wass Albert mély üzenetet hordozó sorait hozták el nekünk.
A modern tánc szabadsága és kifejezőereje mellett a sport és a ritmus is főszerepet kapott: lenyűgöző sportgimnasztika és látványos majorett bemutató fokozta a délutáni hangulatot, amit a közönség hatalmas tapssal jutalmazott.
A gála a végéhez ért, de a gyerekek alkotóvágya, lelkesedése és tehetsége töretlenül repíti őket tovább.
Hálásan köszönjük a vastapsot, a büszke mosolyokat, a szülők támogató hátterét, és nem utolsósorban a felkészítő pedagógusok áldozatos, magas színvonalú munkáját!
Minden fellépő diákunknak szívből gratulálunk, csak így tovább!
Június 5-én elérkezett az év egyik várt eseménye, a Kisművészek Gálája. Ahogy Pablo Picasso mondta: „Minden gyermek művésznek születik.” Ezen a délutánon pedig mindannyian tanúi lehettünk annak, hogyan bontogatják szárnyaikat iskolánk diákjai.
Az elmúlt hónapok kitartó munkája, a rengeteg gyakorlás, a dallamok, versek és tánclépések mind életre keltek a színpadon. Egy igazán sokszínű, érzelmes és dinamikus műsort láthatott a közönség, ahol a különböző művészeti ágak és a sport tökéletes összhangban váltották egymást:
Gyönyörű kalocsai néptáncot láthattunk, a fülbemászó népdalok pedig furulyaszón, szolfézsos kánonokon, valamint az alsós és felsős énekkar fegyelmezett, tiszta csengésű előadásain keresztül varázsolták el a színpadot.
Színjátékos növendékeink három produkcióval is készültek. Megnézhettük A büszke tölgyfa című jelenetet, megelevenedtek A brémai muzsikusok, és egy görög monda nyomán Parisz ítéletének izgalmas történetébe is betekintést nyerhettünk.
Lélekemelő pillanatokat szereztek azok a szavalók, akik 19. századi hazafias költészetünk, valamint Wass Albert mély üzenetet hordozó sorait hozták el nekünk.
A modern tánc szabadsága és kifejezőereje mellett a sport és a ritmus is főszerepet kapott: lenyűgöző sportgimnasztika és látványos majorett bemutató fokozta a délutáni hangulatot, amit a közönség hatalmas tapssal jutalmazott.
A gála a végéhez ért, de a gyerekek alkotóvágya, lelkesedése és tehetsége töretlenül repíti őket tovább.
Hálásan köszönjük a vastapsot, a büszke mosolyokat, a szülők támogató hátterét, és nem utolsósorban a felkészítő pedagógusok áldozatos, magas színvonalú munkáját!
Minden fellépő diákunknak szívből gratulálunk, csak így tovább!
Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola4 weeks ago
Újabb felejthetetlen pillanatok a gyereknapról!
Folytatjuk a gyereknapi élménybeszámolónkat, hiszen még rengeteg szuper közös emlék maradt a tarsolyunkban! 😍
Az idei nap egyik legnagyobb durranása egyértelműen a „Ki vagyok én?” kvízjáték volt. A gyerekek igazi detektívként vetették bele magukat a nyomozásba: a feladatuk az volt, hogy felismerjék a pedagógusok gyerekkori fényképeit. Hatalmas volt az izgalom, a nevetés és a fejtörés.
A szellemi fejtörők mellett a közös alkotásé volt a főszerep: a gyerekek színes krétákkal felszerelkezve vették birtokba az iskola előtti utat, és telerajzolták mindenféle csodás képpel. Az útszakasz a nap végére egy gyönyörű, színes és élettel teli mesevilággá változott. Ez az aszfaltrajzolás idén is egy igazi, kihagyhatatlan élmény volt!
Köszönjük a gyerekeknek a lelkes közreműködést!
Folytatjuk a gyereknapi élménybeszámolónkat, hiszen még rengeteg szuper közös emlék maradt a tarsolyunkban! 😍
Az idei nap egyik legnagyobb durranása egyértelműen a „Ki vagyok én?” kvízjáték volt. A gyerekek igazi detektívként vetették bele magukat a nyomozásba: a feladatuk az volt, hogy felismerjék a pedagógusok gyerekkori fényképeit. Hatalmas volt az izgalom, a nevetés és a fejtörés.
A szellemi fejtörők mellett a közös alkotásé volt a főszerep: a gyerekek színes krétákkal felszerelkezve vették birtokba az iskola előtti utat, és telerajzolták mindenféle csodás képpel. Az útszakasz a nap végére egy gyönyörű, színes és élettel teli mesevilággá változott. Ez az aszfaltrajzolás idén is egy igazi, kihagyhatatlan élmény volt!
Köszönjük a gyerekeknek a lelkes közreműködést!
Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola4 weeks ago
Gyermeknap-2026:
Mozgalmas és élményekben gazdag gyermeknapi programokon vehettek ma részt iskolánk tanulói.
A délelőtt folyamán az Edelényi Rendőrkapitányság munkatársai tartottak előadást a felső tagozatos diákok számára az elektromos rollerezés veszélyeiről, miközben az alsósok szabadtéri vetélkedőkön mérhették össze ügyességüket, valamint arcfestés, tetoválás, kézműves foglalkozás és interaktív meseelőadások várták őket.
Ezt követően a felsős tanulók kerékpáros ügyességi akadálypályán próbálhatták ki tudásukat, párhuzamosan pedig Károly tanár úr vezetésével izgalmas futballrangadó, valamint lány kézilabda-bajnokság is zajlott.
A jól megérdemelt ebéd után pedagógusaink egy hűsítő meglepetés jégkrémmel kedveskedtek a gyerekeknek.
A nap során folyamatosan zajlottak vetélkedők, ügyességi játékok és kalandos kerékpártúrák is.
A nap zárásaként iskolánk kórusa Borika tanárnő vezényletével Szentandrások találkozója kulturális rendezvényén vett részt Tornaszentandrás településen.
A kórusművek mellett tanulóink egy rövid színdarabot is előadtak, amely témájában és hangulatában is tökéletesen illeszkedett a Szentandrások talalkozójához, nagy sikert aratva a közönség soraiban.
Köszönjük mindenkinek a részvételt, reméljük, mindenki jól érezte magát ezen az élményekkel teli napon!
Mozgalmas és élményekben gazdag gyermeknapi programokon vehettek ma részt iskolánk tanulói.
A délelőtt folyamán az Edelényi Rendőrkapitányság munkatársai tartottak előadást a felső tagozatos diákok számára az elektromos rollerezés veszélyeiről, miközben az alsósok szabadtéri vetélkedőkön mérhették össze ügyességüket, valamint arcfestés, tetoválás, kézműves foglalkozás és interaktív meseelőadások várták őket.
Ezt követően a felsős tanulók kerékpáros ügyességi akadálypályán próbálhatták ki tudásukat, párhuzamosan pedig Károly tanár úr vezetésével izgalmas futballrangadó, valamint lány kézilabda-bajnokság is zajlott.
A jól megérdemelt ebéd után pedagógusaink egy hűsítő meglepetés jégkrémmel kedveskedtek a gyerekeknek.
A nap során folyamatosan zajlottak vetélkedők, ügyességi játékok és kalandos kerékpártúrák is.
A nap zárásaként iskolánk kórusa Borika tanárnő vezényletével Szentandrások találkozója kulturális rendezvényén vett részt Tornaszentandrás településen.
A kórusművek mellett tanulóink egy rövid színdarabot is előadtak, amely témájában és hangulatában is tökéletesen illeszkedett a Szentandrások talalkozójához, nagy sikert aratva a közönség soraiban.
Köszönjük mindenkinek a részvételt, reméljük, mindenki jól érezte magát ezen az élményekkel teli napon!
Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola4 weeks ago
Matematikaversenyek az Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskolában
A 2025/26-os tanévben iskolánk 32 tanulója vett részt egy vagy több matematikaversenyen.
Minden versenyzőnk fantasztikusan teljesített, és elképesztően büszkék vagyunk mindenkire, aki vette a bátorságot és összemérte a tudását másokkal!
A sok-sok szép teljesítmény közül most szeretnénk külön is gratulálni azoknak, akik a legelőkelőbb helyezéseket érték el:
Megyei matematikaverseny: Hursthouse Emma 7. osztályos tanuló megyei 2. helyezést, Gazdik Noel 4. osztályos tanuló megyei 4. helyezést ért el.
Zrínyi Ilona Matematikaverseny: 15 tanuló megyei fordulóba jutott, legeredményesebb alsó tagozatos tanulónk Kányai Nerina Janka (2.o.), legeredményesebb felső tagozatos tanulónk Kölönte Nimród (7.o.)
A Dugonics András Matematikaversenyen 5 tanulónk jutott a 2. fordulóba, legeredményesebb közülük Kölönte Nimród (7.o.) lett.
A K&H Vigyázz kész pénz pénzügyi vetélkedőn az 5. és 6. osztály egy-egy csapata a 2. fordulóig jutott el.
A Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen legeredményesebb alsósunk Gazdik Noel (4.o.) és Bálint Balázs (2.o.) ,mindketten megyei 14. helyezést értek el, felsősök közül pedig Kölönte Nimród (7.o.) lett megyei 8. helyezéssel.
Köszönjük minden tanulónak a lelkesedést és a részvételt, és szüleiknek, hogy támogatták gyermekük versenyeken való részvételét.
A 2025/26-os tanévben iskolánk 32 tanulója vett részt egy vagy több matematikaversenyen.
Minden versenyzőnk fantasztikusan teljesített, és elképesztően büszkék vagyunk mindenkire, aki vette a bátorságot és összemérte a tudását másokkal!
A sok-sok szép teljesítmény közül most szeretnénk külön is gratulálni azoknak, akik a legelőkelőbb helyezéseket érték el:
Megyei matematikaverseny: Hursthouse Emma 7. osztályos tanuló megyei 2. helyezést, Gazdik Noel 4. osztályos tanuló megyei 4. helyezést ért el.
Zrínyi Ilona Matematikaverseny: 15 tanuló megyei fordulóba jutott, legeredményesebb alsó tagozatos tanulónk Kányai Nerina Janka (2.o.), legeredményesebb felső tagozatos tanulónk Kölönte Nimród (7.o.)
A Dugonics András Matematikaversenyen 5 tanulónk jutott a 2. fordulóba, legeredményesebb közülük Kölönte Nimród (7.o.) lett.
A K&H Vigyázz kész pénz pénzügyi vetélkedőn az 5. és 6. osztály egy-egy csapata a 2. fordulóig jutott el.
A Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen legeredményesebb alsósunk Gazdik Noel (4.o.) és Bálint Balázs (2.o.) ,mindketten megyei 14. helyezést értek el, felsősök közül pedig Kölönte Nimród (7.o.) lett megyei 8. helyezéssel.
Köszönjük minden tanulónak a lelkesedést és a részvételt, és szüleiknek, hogy támogatták gyermekük versenyeken való részvételét.

































